Úspora financí, rychlost výstavby a patřičný komfort jsou důvody, proč se mezi námi objevují „domy na kolečkách“. Mohou sloužit nejen pro celoroční bydlení, ale i pro sezonní rekreaci.
Celoročně obyvatelný dům – největší zájem o mobilní obytné stavby ve střední Evropě je o typy zateplené, obyvatelné po celý rok. Tímto způsobem lze totiž snadno dosáhnout na vlastní bydlení, a to i přesto, že jej nelze financovat hypotékou. Výhody bydlení ve vlastním objektu jsou zřejmé snad každému a není nutné je vyzdvihovat, velkým přínosem je rovněž možnost vytápět dům s nízkými náklady, nejlépe dřevem, případně zajistit vlastní soběstačný zdroj vody a výroby elektrické energie.
Rekreační a zahrádkářský objekt sezónní – zejména majitelé bytů v bytových domech, kteří mají možnost obdělávat vlastní zahradu, volí tento způsob sezónního bydlení jako ideální. Je cenově přijatelný a nevyžaduje zateplení a řešení vytápění. Výhodou je kromě ceny i velmi rychlá montáž a možnost zvolit si výrobek doslova na míru.
Vodácké kempy a autokempy – kempů je v České republice registrováno několik stovek a v některých z nich se můžete setkat s tímto fenoménem. Domy s podvozkem jsou ideálním řešením, jak zajistit ubytovaným hostům dostatek soukromí a pohodlí, a opět se jedná o stavby nezateplené, vybavené podobně jako zahradní chatky základními domácími spotřebiči, sprchovým koutem, toaletou a kuchyňskou linkou. Komfortního ubytování dnes dokonce využívají i vodáci, kteří upřednostní nocleh v novém mobilním domě Top mobilní domy před stanovým přístřeškem, jedním z příkladů je vodácké tábořiště pod peřejemi Stvořidla na Sázavě.
Ostrahy objektů – dříve se pro hlídače skladových ploch a výrobních objektů instalovaly tzv. Unimo buňky, které byly velmi nepohodlné, lidé se v nich cítili stísněně, nebyly zateplené a k jejich výrobě se občas používal azbest. Mobilhouse je pro tyto účely ideální, navíc je snadno přemístitelný v rámci celého areálu, podle aktuální potřeby.